Pokyny k údržbě

Rady a pokyny k údržbě kožených a kožešinových výrobků.

Vážený zákazníku, aby vám výrobek z kožešiny a kůže sloužil co nejdéle, je nutné dodržet několik zásad správného užívání a ošetřování výrobku.

Co je to kůže a kožešina?

. kůže - 100% přírodní materiál s množstvím typických nepravidelností, jako jsou jizvy, odchylky v tloušťce nebo pigmentové skvrny. Tyto skutečnosti podtrhují pravost kůže a nejsou důvodem k reklamaci.

. kožešina - 100% přírodní materiál. Kožešin je mnoho druhů. Některé dlouhovlasé kožešiny (liška, mýval atd.) jsou dle odborných norem náchylné na pouštění chlupů, a to zvláště na začátku nošení. Toto není důvodem k reklamaci.

Způsob nošení - (dle zákona č.64/2000 Sb. o ochraně spotřebitele)

. k čištění nepoužívejte žádná činidla a využijte služeb odborných čistíren. Nenechávejte dlouhodobě promáčet. Promáčenou kožešinu nechejte šetrně vyschnout za pokojové teploty a poté jemně vyčešte kartáčem. Uložte na ramínko v suchém prostředí. Jak bylo již výše uvedeno - Pozor, některé dlouhovlasé kožešinové materiály (liška, mýval) jsou náchylné na pouštění chlupů, a to zvláště na začátku nošení. (Není důvodem k reklamaci). Doporučujeme po tuto krátkou dobu výrobek před použitím jemně vyklepávat a po několika použitích pouštění vymizí. Ve výrobku neprovádějte mechanickou práci, nepoužívejte ji při řízení automobilu - může dojít k roztržení zadního švu a při tření také k línání, nenoste na zádech či rameni žádné batohy a kabelky, neboť by se mohl chlup polámat, vytrhat či zmenit odstín v místěch tření.


. při skladování je nutné kožešinu nechat dýchat tzn. zavěsit na ramínko a uskladnit do prostoru NIKDY dlouhodobě neskladujte ve vaku či obalu, aby nedošlo k polámání, přeležení, či navlhnutí chlupu - což může vést k nevratnému poškození chlupu ( vyblednutí, lysiny )

při nošení může dojít k problémům s podšívkou. Vzhledem k tomu, že je podšívka ze 100% polyesteru nebo bavlny, může začít žmolkovatět v místech tření například v podpaží okolo pasu o pásek apod. Na takto poškozenou podšívku neposkytujeme záruku, ale proti úplatě ji můžeme nechat opravit. Záruku také neposkytujeme na běžné opotřebení způsobené užíváním výrobku.

Výše uvedené informace a návod na údržbu jsou součástí každé objednávky, každý zákazník je tímto s údržbou seznámen.