Pokyny k údržbě

Rady a pokyny k údržbě kožených a kožešinových výrobků.

Vážený zákazníku, aby vám výrobek z kožešiny a kůže sloužil co nejdéle, je nutné dodržet několik zásad správného užívání a ošetřování výrobku.

Co je to kůže a kožešina?

. kůže - 100% přírodní materiál s množstvím typických nepravidelností, jako jsou jizvy, odchylky v tloušťce nebo pigmentové skvrny. Tyto skutečnosti podtrhují pravost kůže a nejsou důvodem k reklamaci.

. kožešina - 100% přírodní materiál. Kožešin je mnoho druhů. Některé dlouhovlasé kožešiny (liška, mýval atd.) jsou dle odborných norem náchylné na pouštění chlupů, a to zvláště na začátku nošení. Toto není důvodem k reklamaci.

Způsob nošení kůže a kožešiny - (dle zákona č.64/2000 Sb. o ochraně spotřebitele)

. vyvarujte se aplikaci parfémů a jiných dalších sprejů na kožešinu a kůži – líh v nich obsažený může poškodit kožešinu nebo způsobit fleky na kožených produktech.

Kožešiny

K čištění nepoužívejte žádná činidla a využijte služeb odborných čistíren. Nenechávejte dlouhodobě promáčet. Promáčenou kožešinu nechejte šetrně vyschnout za pokojové teploty a poté jemně vyčešte kartáčem. Uložte na ramínko v suchém prostředí. Jak bylo již výše uvedeno - Pozor, některé dlouhovlasé kožešinové materiály (liška, mýval) jsou náchylné na pouštění chlupů, a to zvláště na začátku nošení. (Není důvodem k reklamaci). Doporučujeme po tuto krátkou dobu výrobek před použitím jemně vyklepávat a po několika použitích pouštění vymizí.

Pro správné skladování je nutné kožešinu nechat dýchat tzn. zavěsit na ramínko a uskladnit do prostoru NIKDY dlouhodobě neskladujte ve vaku či obalu, aby nedošlo k polámání, přeležení, či navlhnutí chlupu - což může vést k nevratnému poškození chlupu ( vyblednutí, lysiny )

Přírodní materiály zejména v barvených variantách mají tendenci měnit barvu pod vlivem slunečního záření. Proto kožešinu mimo sezónu opravdu zavřete do skříně, kde je tma. Pokud nedokážete zajistit ideální teplotu kolem 10 °C, snažte se najít místo se stálou teplotou. Přílišné teplo obecně způsobuje vysychání kožky a vlhkost způsobuje zaplísnění.

V létě můžete kožešinu vyvětrat, ale pozor na slunce. Přímé a silné letní sluneční záření může vyšisovat barvu.

Při nošení může dojít k problémům s podšívkou. Vzhledem k tomu, že je podšívka ze 100% polyesteru nebo bavlny, může začít žmolkovatět v místech tření například v podpaží okolo pasu o pásek apod. Na takto poškozenou podšívku neposkytujeme záruku, ale proti úplatě ji můžeme nechat opravit. Záruku také neposkytujeme na běžné opotřebení způsobené užíváním výrobku.

Kůže

Před prvním nošením vaší nové kožené bundy doporučujeme kůži ošetřit impregnací k tomu přímo určenou. Používejte pouze renomované a ověřené výrobce a přípravek určený na konkrétní typ kůže. Impregnace jsou k dostání většinou ve formě spreje.

Používejte kondicionér, či jiný vyživovací krém určený na kůži opět pouze od renomované a ověřené značky. Kondicionér obnovuje olej v kůži. Použijte pouze tehdy, pokud je povrch kůže na dotek suchý.

Na údržbu nepoužívejte chemické látky jako je např. ředidlo, benzín apod.

Nenoste koženou bundu do deště! Pokud přesto v bundě zmoknete, nebo se kůže dostane do kontaktu s vodou, nikdy nevysušujte u přímého zdroje tepla, fénem ani nedávejte koženou bundu do sušičky. Umístěte bundu do větrané místnosti o pokojové teplotě na dobře tvarované ramínko a nechte vyschnout. V tomto případě doporučujeme koženou bundu předat profesionálům, kteří se vám o ní poté postarají.

Jak nosit kožené bundy? Dle § 9 zákona č.64/2000 Sb. o chraně spotřebitele. Naše kožené bundy patří do kategorie kožené vycházkové konfekce módního charakteru vyrobeného z pravé kůže a podšívky ze 100% polyesteru. Nejedná se o bundy určené do extremních klimatických podmínek, či určené pro sportovní účely, nebo jako výbava na motocykl. Doporučujeme bundy nenosit za deště, během sněžení, v husté mlze, v prašném prostředí apod. Nenosit na zádech nebo přes rameno batohy a kabelky, neboť při dlouho trvajícím třením kůže o jiný materiál může dojít k poškození barvy. Doporučujeme nenosit v kapsách těžké předměty, může tím dojít k poškození podšívky, či vytáhnutí, nebo protržením části bundy.

Správné skladování - své kožené bundě můžete ublížit i špatným skladováním. Jestliže chcete bundu ochránit tím, že ji do skříně ukládáte v igelitovém či látkovém, avšak nepropustném vaku, bohužel jí tím spíš uškodíte. Rozhodně ji také neukládejte složenou, aby se kůže nezohýbala nebo nepopraskala. Musí zkrátka viset na mohutnějším tvarovaném ramínku. Dále doporučujeme neskladovat kožené bundy různých barev v přímém kontaktu na sobě. Například bílá barva – černá barva . Mohlo by tak při delším skladovaní dojít k obarvení části světlejší bundy a znehodnocení. V případě světlé (bílé) kožené bundy nepoužívejte barevné ramínko, které by mohlo napustit barvu do vnitřní kožené části bundy.

Při častém nošení vaše bunda dostane ten správný tvar, o tom není pochyb, ale také je potřeba se o ní s větší péčí starat. Doporučujeme 1x, či vícekrát, ročně bundu svěřit do rukou odborníků.

 Péřové produkty

 Tkaniny použité na péřových bundách jsou odolné a pevné. Přesto se někdy stane, že propouští trochu peří. Stává se tak proto, že je použita kombinace jemného prachového peří.
Ty mají ostré hroty, díky nimž občas proniknou skrze tkaninu.

Malé množství úniku peří skrze tkaninu nebo švy je běžné u jakéhokoliv péřového produktu a není důvodem k reklamaci. Jednotlivá pírka jsou velmi jemná, a proto si mohou najít cestu ven skrze malé dírky. Jestliže uvidíte jakékoliv peří, ať už prachové nebo normální, pronikat skrze tkaninu, NESNAŽTE se jej vytáhnout.

Pokuste se jej zatlačit zpět do bundy a otevřené místo lehce promnout mezi prsty. Vytahování pírek ven by mohlo způsobit zvětšení otvoru, což není žádoucí. Promnutí otvoru mezi prsty obnoví strukturu jednotlivých vláken ve tkanině a pomůže jej zacelit.Výše uvedené informace a návod na údržbu jsou součástí všeobecných obchodních podmínek Foxy Furs Prague, každý zákazník je tímto s údržbou seznámen.